Home PagePorady prawneSzkolenie z zakresu postępowania dyscyplinarnego nauczycieli

Szkolenie z zakresu postępowania dyscyplinarnego nauczycieli

AutorPrawnik Oświatowy- 2019-11-16 -
1 Komentarz

W ostatnim czasie Kancelaria w osobach Mecenas Anny Konrady i Joanny Janiak przeprowadziła dla dyrektorów poznańskich przedszkoli i szkół szkolenie w zakresie przepisów prawnych regulujących postępowanie dyscyplinarne nauczycieli. 

Z przykładowymi slajdami z tego szkolenia można zapoznać się poniżej : 

Doceń i poleć nas

1 myśl na temat “Szkolenie z zakresu postępowania dyscyplinarnego nauczycieli”

 • TOODYPE

  Jestem nauczycielką szkoły podstawowej. Jestem nauczycielem mianowanym. Główne wykształcenie to nauczyciel geografii , kwalifikacje z przyrody i biblioteki . W szkole przepracowałam 41 lat i chcę odejść na emeryturę. Chciałabym skorzystać z art. 20 KN pkt 2 ponieważ na terenie gminy dokonano reorganizacji szkół, a w mojej szkole zmniejszono oddziały (1 oddział ). Informowałam się prezesa ZNP czy mam prawo prosić o zwolnienia mnie z pracy z art. 20 KN i potwierdził, że tak. Pan prezes rozmawiał z Panią dyrektor szkoły, która powiedziała, że zrobi wszystko w tej sprawie. Pani Dyrektor w rozmowie ze mną powiedziała ,że są godziny. Władze gminy i dyrekcja nie wyraża na to zgody .
  W przydziale czynności na Radzie Pedagogicznej, która odbyła się 22.04.2020 przydzielono mi następujące godziny:
  6 godz. geografii ( ilość godzin geografii w szkole zmniejszy się w nowym roku. szk. do 10)
  4 godz. przyrody
  5 godz. biblioteki
  2 godz. świetlicy
  Jest to etat uśredniony i dodano jako uzupełnienie etatu 5 godz. geografii w szkole w sąsiedniej miejscowości w tej miejscowości jest nauczyciel geografii ( jest to Pani która jest w ciąży)i moje pytanie brzmi czy dyrekcja i wójt mogą przydzielić mi jej godziny jako uzupełnienie etatu.
  Wyraziłam negatywną opinię tego przydziału czynności.
  W dniu 30.04.2020 odbyło się drugie posiedzenie Rady Redagogicznej – dostałam inny przydział czynności:
  10 godz. geografii
  4 godz.przyrody
  5 godz. biblioteki
  2 godz. świetlicy
  21 godz. – etat uśredniony.
  Również nie wyraziłam zgody.
  W dniu 05.05.2020 dyrektor szkoły wystosowała do mnie pismo w sprawie przeniesienia na inne stanowisko, które załączam.(było to pismo,które rozpoczynało proces zwalniania mojej osoby) I nie wyraziłam zgody.

  Czy Wójt ma prawo postąpić tak z nauczycielem, który przepracował 41 lat i przydzielić uzupełnienie etatu w innej szkole ? Ciągłe zmiany przydziału czynności dowodzą niechęci władz do mojej osoby.
  W szkole inne osoby odchodziły na emeryturę na podst . braku godzin. Przyznaję , że pracowałam jako nauczyciel geografii , gdy weszły gimnazja łączyłam etat w szkole podstawowej( uczułam przyrody ) i gimnazjum gdzie uczyłam geografii i jako bibliotekarka .

  Zwracam się do państwa z prośbą o pomoc, ponieważ adwokat w Mielcu odmawia mi zajęcia się tą sprawą ze względu na to, że jest zawiła i poradził poszukać prawnika od spraw oświaty.Za jego poradą wysyłam mój Akt Mianowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *