Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.OKWiecej
Home PageNasz zespół

Nasz zespół

Kancelarię prawa oświatowego tworzy zespół doświadczonych prawników: adwokatów i radców prawnych skutecznie reprezentujących naszych klientów w sprawach z zakresu prawa oświatowego.

Joanna Jędrzejewska

Radca prawny | Współwłaściciel

Joanna Jędrzejewska, wspólnik kancelarii, radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Lider naszego zespołu w zakresie prawa oświatowego. Mecenas Jędrzejewska czynie zajmuje się udzielaniem porad prawnych i analizy stanów faktycznych regulowanych przepisami o finansowaniu zadań oświatowych, o systemie oświaty i karta nauczyciela. Jednocześnie zajmuje się sprawami dotyczącymi prawa rodzinnego, które z naszego doświadczenia często wpływa na funkcjonowanie ucznia w oświacie, jak: władza rodzicielska, kontakty z dziećmi. Pani Mecenas prowadzi spory sądowe związane ze statusem nauczyciela jak również zajmuje się kwestiami związanymi z prawidłowością wykorzystania dotacji oświatowej i subwencji oświatowej, udziałem w postępowaniach kontrolnych w zakresie prawidłowości wykorzystania dotacji oświatowej i sporami przed sądami administracyjnymi.
Biegle włada j. angielskim.

Kontakt: joanna.jedrzejewska@kacprzak.pl

Joanna Janiak

Aplikantka radcowska

Joanna Janiak, aplikantka radcowska, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, obecnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie  oświatowym, prawie pracy oraz prawie rodzinnym. Autorka artykułów publikowanych w czasopismach oświatowych. W zakresie prawa oświatowego zajmuje się rozwiązywaniem problemów dyrektorów placówek, obsługą nauczycieli oraz pomocą rodzicom i uczniom. Pisze dla branżowych czasopism: Monitor Dyrektora Przedszkola i Monitor Dyrektora Szkoły.
Biegle włada j. niemieckim i j. angielskim oraz j. rosyjskim.

Kontakt: joanna.janiak@kacprzak.pl

Maciej Kacprzak

Adwokat | Współwłaściciel

Maciej Kacprzak – wspólnik kancelarii, adwokat. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Izby Adwokackiej w Poznaniu. Od ukończenia w 1998 r. aplikacji prowadzi swoją kancelarię. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej biznesu, sprawach odszkodowawczych i cywilnych procesach sądowych. Jest również obrońcą w sprawach karnych. W zakresie prawa oświatowego specjalizuje się w bieżącej obsłudze placówek oświatowych oraz w sprawach karnych powiązanych z prawem oświatowym.
Biegle włada językiem hiszpańskim, francuskim, angielskim i rosyjskim.

Kontakt: maciej@kacprzak.pl

Bartosz Kowalak

Radca prawny | Współwłaściciel

Bartosz Kowalak, wspólnik kancelarii, radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ukończył aplikację sądową. Autor wielu artykułów w prasie prawniczej, specjalista w zakresie prawa i postępowania cywilnego, prawa ubezpieczeń gospodarczych i odszkodowań oraz prawa handlowego. W zakresie prawa oświatowego specjalizuje się w dotacjach oświatowych oraz pomocy prawnej udzielanej nauczycielom, rodzicom i uczniom.
Biegle włada j. angielskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Kontakt: bartosz.kowalak@kacprzak.pl

Anna Konrady

Adwokat

Anna Konrady, adwokat, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie karnym, rodzinnym i prawie pracy.
Biegle włada j. angielskim.

Kontakt: anna.konrady@kacprzak.pl

Izabela Rybska

Aplikantka radcowska

Izabela Rybska, aplikantka radcowska, absolwentka prawa i filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie imigracyjnym, prawie pracy i ubezpieczeń komunikacyjnych.
Biegle włada j. rosyjskim i j. angielskim.

Kontakt: izabela.rybska@kacprzak.pl

Joanna Kowal

Aplikantka adwokacka

Joanna Kowal, aplikantka adwokacka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka programu Erasmus+ na Universidad Pablo Olavide w Sewilli. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na prawie  rodzinnym i prawie zobowiązań.
Biegle włada j. hiszpańskim i j. angielskim.

Kontakt: joanna.kowal@kacprzak.pl