Home PagePorady prawneTelefoniczne porady prawne dla nauczycieli – porady zdalne

Telefoniczne porady prawne dla nauczycieli – porady zdalne

Radca prawna Joanna Jędrzejewska i Radca prawny Joanna Janiak

 

Wielu z państwa, którzy znajdują naszą kancelarię prawa oświatowego w internecie, po dowiedzeniu się siedzibą naszego biura, naszej kancelarii jest miasto Poznań, zapytuje:

czy istnieje także możliwość udzielania porad przez prawników zajmujących się prawem oświatowym w naszej kancelarii w sposób zdalny,

czy to poprzez telefoniczną poradę prawną, 

poradę prawną z prawa oświatowego online,

poradę prawną dotyczącą nauczycieli przez Skypa, zoom, teams czy inną platformę,

Czy po prostu udzielamy porad prawnych nauczycielom mailowo?

 

Tak, to po pierwsze. Kancelarii zajmujących się prawem oświatowym czy prawników specjalizujących się w problemach dotyczących nauczycieli, rodziców, wychowanków, prowadzących sprawy szkół, placówek oświatowych, przedszkoli w Polsce jest bardzo niewiele.

Mimo iz nauczyciele stanowią bardzo liczną grupę zawodową. Nie wspominając już o rodzicach i uczniach, to zakres regulacji prawa oświatowego nie cieszy się dużą popularnością wśród prawników.

Tym samym wśród naszych klientów znajdują się nie tylko mieszkańcy: Poznania, czy szerzej Wielkopolski takich miast jak: Śrem, Wągrowiec, Gniezno czy Szamotuły, ale tak naprawdę udzielamy porad prawnych klientom z całej Polski.

Regularnie udzielamy porad prawnych mieszkańcom Warszawy, Zamościa, nauczycielom z Białegostoku, placówkom oświatowym z Wrocławia, przedszkolom z Bydgoszczy, czy rodzicom posyłajacym dzieci do szkoły w Toruniu.

 

W tym zakresie nie mamy większego ograniczenia.

Można by powiedzieć że większość naszych klientów stanowią klienci spoza miasta Poznania. Większość porad, których udzielamy z zakresu prawa oświatowego udzielamy za pośrednictwem środków zdalnych.

Są to najczęściej porady mailowe gdzie na państwa zapytanie udzielamy wyjaśnienia mailowego, są to spotkania w formie onlinenowej za pośrednictwem jednej z platform internetowych Skype, Teams, czy jakiejkolwiek innej.

Są to także telefoniczne porady gdzie po prostu przez telefon po konsultacji możemy z państwem porozmawiać na temat nurtującego państwa zagadnienia z zakresu prawa oświatowego. Regulacji dotyczących Karty nauczyciela, czy dotacji oświatowej.

W tym zakresie jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy i z każdej  formy tej współpracy korzystamy.

 

 

Bardzo mi miło, że przeczytaliście Państwo niniejszy artykuł omawiający problematykę urlopu dla poratowania zdrowia. Mam nadzieję, że znaleźliście Państwo odpowiedź na swoje wątpliwości i pytania dotyczące tego zagadnienia związanego z prawem oświatowym.. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu z prawnikiem oświatowym – od spraw szkolnych  w Poznaniu:

Joanna Janiak

Joanna Jędrzejewska – Adama Mickiewicza 18a/3, 60-834 Poznań.

kancelaria@prawnikoswiatowy.pl 

tel:+48531335713

 

 

7 myśli na temat “Telefoniczne porady prawne dla nauczycieli – porady zdalne”

 • Natalia Turow

  Dzień dobry,
  Jaki jest koszt udzielenia porady prawnej? I w jaki sposób można umówić się na zdalna poradę prawną?

 • Ilona Skonieczna

  Dzień dobry. Jestem nauczycielem zatrudnionym w jednej placówce od 27 lat. Obecnie chcę podjąć zatrudnienie w innej szkole ale otrzymam umowę na rok szkolny więc w swojej rodzimej placówce chcę iść na roczny urlop bezpłatny. W kadrach powiedziano mi, że nie dostanę dodatku stażowego, ponieważ nie mam świadectwa pracy. Czy istnieje podstawa prawna, że taki dodatek w nowej szkole otrzymam na podstawie zaświadczenia z obecnej placówki o okresie zatrudnienia i wypłacanej wysokości % dodatku stażowego?
  Drugie pytanie dotyczy uznania kwalifikacji w zakresie nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. W obecnej szkole p.dyrektor uznała mi na podstawie dyplomu studiów podyplomowych w zakresie rachunkowości- Uczelnia SGGW w Warszawie, ponieważ realizowałam ten przedmiot podczas studiów i mam zapisane na odwrocie dyplomu. Zmieniając szkołę zachowuję kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu czy nie?

 • Dorota Sadowska

  Dzień dobry, jak można uzyskać nieodpłatną poradę/konsultację telefonicznie lub online u Państwa? Czy można przez ten formularz opisać problem?

 • DARIA

  Dzień dobry proszę o poradę, pomoc.
  Jestem pomocą nauczyciela w przedszkolu, pracuje od 4 lat, pierwsza umowa w 2019r na zastępstwo (01.09.2019- 30.06.2020), druga (01.09.2020-30.08.2021) trzecia (01.09.2021-31.08.2022) i kolejna (01.09.2022-31.08.2023r) i ostatnia (01.09.2023-31.08.2024) Problem polega w tym że przepracowałam 36 miesięcy ( nie licząc umowy na zastępstwo)
  Chciałam starać się o kredyty, ale moja detektora odmówiła mi złosliwie umowy na czas nieokreślony, z czego zatrudniona jestem na kodeksie pracy i wydaje mi się że ta umowa już powinna samoczynnie przejść na taką umowę, mówiąc o tym Pani dyrektor powiedziała że w moich u mowach jest zawarte słowo które świadczy o tym, że ona nie musi nigdy takiej umowy mi dać. Cytuje umowę : “nawiązuje się stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas określony ze względu na organizację pracę szkoły od dnia do dnia) to jest zapisane w ostatnich dwóch umowach.
  Bardzo proszę o informację czy jest sens iść do radcy prawnego.

 • Dominik

  Dzień dobry! Jestem dyrektorem placówki, chciałbym rozwiązać umowę z nauczycielem mianowanym, który przedstawił orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym. Nie mam możliwości dostosowania warunków pracy i w tym celu potrzebuję porady prawnej. Jak wygląda koszt porady w formie telefonicznej, oraz w jaki sposób należy uregulować należność. Przyjazd niemożliwy a sprawa pilna.

 • Erika Hetman-Olbrych

  Jestem mianowanym nauczycielem w przedszkolu państwowym od 23 lat. W 2022 roku wykorzystałam 31 dni urlopu wypoczynkowego. Od 01.09.2022 do 31.08.2023 przebywałam na urlopie dla poratowania zdrowia. Proszę o wyliczenie ile należy mi się urlopu wypoczynkowego i uzupełniającego za rok 2022 i osobno za 2023. Do kiedy mam je wykorzystać. Czy muszę przedstawiać wniosek, aby otrzymać ten urlop.

 • Pozdrawiam D. Kot

  Witam, chciałabym skorzystać z porady telefonicznie bądź online.
  Proszę o więcej szczegółów. Czy mam wysłać wcześniej jakieś informacje? W jaki sposób mam opłacić poradę? W jakiej kwocie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *