Home PagePorady prawneNowy artykuł w Monitorze Dyrektora Przedszkola – Pensum nauczycieli grup mieszanych wiekowo – najnowsze zmiany

Nowy artykuł w Monitorze Dyrektora Przedszkola – Pensum nauczycieli grup mieszanych wiekowo – najnowsze zmiany

AutorPrawnik Oświatowy- 2019-10-24 -
2 Komentarze

Mecenas Joanna Janiak w najnowszym numerze Monitora Dyrektora Przedszkola pisze o Pensum nauczycieli grup mieszanych wiekowo – najnowsze zmiany.

Z artykułem można zapoznać się TUTAJ,  

 

2 myśli na temat “Nowy artykuł w Monitorze Dyrektora Przedszkola – Pensum nauczycieli grup mieszanych wiekowo – najnowsze zmiany”

 • BanyGuina

  Szanowni Państwo,
  Jestem mamą dziecka z wydanym Orzeczeniem o niepełnosprawności umysłowej w stopniu lekkim.
  W zaleceniach dla szkoły jest m.in. informacja o tym, że Kasi przysługuje nauczyciel wspomagający (NW) i na każdej lekcji i takiego nauczyciela podczas zajęć szkolnych Kasia miała przy sobie NW.
  Od początku wprowadzenia zdalnej nauki szkoła nie wywiązuje się z zaleceń. Kasia uczestniczy w lekcjach zdalnych, ale ponieważ z oczywistych powodów nie ma wsparcia NW (jest obecny, ale nie ma z nią indywidualnego kontaktu), nic się podczas tych lekcji nie uczy.
  Szkoła zaproponowała Kasi 3×15 minut tygodniowo indywidualnie z NW, co ma się nijak wobec 20 h tygodniowego wsparcia podczas każdej lekcji.
  Moja korespondencja ze szkołą nie przyniosła żadnych rezultatów, szkoła zasłania się zaleceniami i przepisami, dodatkowo co jest kuriozalne mówi, żebym to ja zaproponowała odpowiednie rozwiązania.
  Nie mam już siły córka ma ogromne zaległości, oboje z mężem pracujemy, a mając liczną rodzinę nie jesteśmy w stanie poświęcić codziennie kilku godzin na nadrabianie materiału, lekcyjnego.
  Dlatego szukam wsparcia: po pierwsze w wezwaniu szkoły do stosowania zaleceń wynikających z Orzeczenia, po drugie wezwaniu szkoły do zaproponowania rozwiązania w celu nadrobienia zaległości.
  Jeśli możecie mi Państwo pomóc, proszę o kontakt.

  • Radca Prawy Bartosz Kowalak

   Szanowna Pani,

   proszę jeszcze o informacje jak była zorganizowana obecność nauczyciela wspomagającego w trakcie nauczania stacjonarnego. Czy ten nauczyciel pomagał tylko Pani córce czy miał pod opieką także innych uczniów?

   Proszę również o informację o jaką placówkę chodzi (jest to niezbędne do ustalenia czy nie świadczyliśmy na jej rzecz pomocy prawnej, co z uwagi na zasady etyki wykluczałoby udzielenie porady Pani).

   Z wyrazami szacunku
   Prawnik oświatowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *